top of page

Аномально спекотна погода триватиме в Україні до вихідних

Центральна та північна Україна нарешті зітхне.

У нашому світі всі явища взаємопов’язані, рухаються та розвиваються: кілька днів тому спека, вітер та пересохлий грунт створили передумови для утворення пилової бурі в Астраханській області, вітер переніс її до нас, і ми змогли 22 червня спостерігати за величезною хмарою пилу. Ось уже кілька днів над Україною стоїть аномально спекотна погода, яка наполегливо б’є температурні рекорди минулих років. Зв’язати хвилі спеки над Європою можна з таненням арктичного морського льоду, яке впливає на циркуляцію в атмосфері. Аналіз даних доводить, що річна циркуляція в східному напрямку в середніх широтах Північної півкулі сповільнилася, це провокує спеку та посуху.

Аномально спекотна погода триватиме в Україні до вихідних. Охолоджуючі дощі за прогнозом Sinoptik.ua просуватимуться із заходу на схід поступово. Спочатку, в суботу, відбудеться зниження денної температури в західних областях України, потім циклон просунеться до центру, та вже до понеділка-вівторка досягне східних областей.

У вихідні місцями очікуються сильні грози, зливи. Руйнівні вітри, грози прийдуть до нас із заходу послабленими, але все-таки ще досить сильними. Зараз час відпусток, рух у південному та західному напрямку на дорогах інтенсивний, водіям рекомендується бути дуже обережними при сильному штормовому вітрі, зливах: якщо немає безпечного місця для зупинки, краще продовжувати повільний рух.

Центральна та північна Україна нарешті зітхне, африканська спека буде спадати поступово до понеділка, до температури +21…+25 °С. В суботу ще жарко, до +33. У неділю та понеділок очікуються грози та дощі, які й сприятимуть зниженню температури повітря.

90 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page