top of page

Безпека пасажирів - це не про світловодські маршрутки

Оновлено: 16 жовт. 2021 р.

Сьогодні відбувся журналістський рейд маршрутних перевезень Кременчук - Власівка - Світловодськ за багаточисленними скаргами пасажирів.

Сказати, що все жахливо, - нічого не сказати. Наш кореспондент проїхався біля водія та зафіксував багаточисленні порушення ПДР.

Відомо, що найнебезпечніша ділянка дороги знаходиться за Кривушами до знаку Власівка, особливо під час дощу або в зимовий період кількість ДТП надзвичайно висока. Останній ремонт напевно проводився ще при Радянському Союзі, на дорозі суцільні ями, навіть не ями - колодязі, як після бомбардування, і нікому до цього немає діла. Вже створили територіальні громади, а ремонтувати небезпечний шлях ніхто не поспішає. І якщо місцеві чиновники не бачать проблему, що вже казати про обласних.

До нашої редакції надходят численні скарги, що майже кожний водій маршрутного таксі/автобуса Кременчук - Власівка - Світловодськ користується мобільним телефоном під час руху упродовж усього маршруту з небезпечними ділянками шляху, наражаючи пасажирів на небезпеку.


Також пасажири скаржаться на водіїв, які ще й хамлять пасажирам: на прохання людей їхати обережніше й трохи повільніше натомість чують купу нецензурних слів та, навіть, погрози вийти на найближчий зупинці, якщо комусь не подобається.

Нам вдалося зафіксувати водія на транспортному засобі, державний номер ВІ 4229 АА мікроавтобус ISUZU зеленого кольору, який перевозив людей за маршрутом Кременчук - Світловодськ через Власівка, і який безперервно розмовляв по телефону під час руху, незважаючи на небезпечні ділянки дороги.

Водій не переконався в безпечності виконуваного маневру, постійно виїзджав на зустрічну смугу руху, де була допущена загроза зіткненню, постійно наражав пасажирів на небезпеку та створював небезпечну дорожню обстановку і аварійну ситуацію, не зупинився навіть на переїзді та ще здійснив обгін автомобіля на тому ж переїзді, розмовляв по телефону до самісінького Світловодська.


Про аварійний та занедбаний стан маршруток ми вже не пишемо, хоча самі перевізники, схоже, не дуже хочуть витрачати гроші на ремонт або купівлю нового транспорту. Транспорт (маршрутки, автобуси) здебільшого у жахливому стані: брудні, гнилі, розпадаються.

Відсутня елементарна санітарна обробка салонів, і це при високих показниках захворюваності у Кіровоградщині та Полтавщині на КОРОНАВІРУСНУ ІНФЕКЦІЮ - COVID-19.

Пасажирам невідомо, хто їх перевозить (в даному випадку, скоріше за все, це кременчуцький перевізник), на водіях відсутні бейджики з прізвищами, в салоні теж інформація відсутня, немає відеореєстраторів, жодної інформації, накшталт схеми проїзду, ким був затверджений тариф та назви перевізника у салонах маршруток також не виявлено.


Влада не контролює належним чином виконання умов договору «Про здійснення пасажирських перевезень» в частині якісного здійснення перевезень пасажирів з боку перевізників.


Хочемо нагадати перевізникам та водіям про відповідальність та пакарання по ч.1.ст. 1166 Цивільного кодексу України, ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 286 Кримінального кодексу України.


Сподіваємось влада та контролюючі органи відреагують на проблему та чекаємо на поліпшення якості надання послуг та підвищення рівня безпеки пасажирських перевезень.


Щасливої, а головне - безпечної Вам дороги!


Читайте нас у Вайбер групі https://hide.su/H0Sw у нас завжди свіжі новини

1 536 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page