Наказ Мін'юсту набув чинності 6 квітня, а реалізація почнеться вже сьогодні.
Для цього використовувати вже апробовану автоматизовану систему виконавчого провадження (АСВП). Тобто, тепер ця система буде працювати не тільки з боргами по аліментах, а й з усіма виконавчими виробництвами: за несплату штрафу за порушення ПДР, за несплату кредиту або відсотків по ньому, за борг по комуналці тощо.
Списати борги можуть у всіх людей, що потрапили до Єдиного реєстру боржників.
До системи автоматичного списання вже підключено 7 банків. Ось їх перелік:
1. "ТАСкомбанк" 2. "ПРИВАТБАНК" 3. "Універсал Банк" монобанк т.д. 4. "ОКСІ банк" 5. "БАНК ВОСТОК" 6. "Індустріалбанк" 7. "ПроКредит Банк"
Ще 44 установи підключені до тестового середовища, 11 банків перебувають на стадії консультацій і попередніх налаштувань для початку тестування. Тобто найближчим часом до системи автоматизованого арешту буде приєднаний 62 українських банки з 73-х.
Як буде відбуватися процедура списання коштів
державний або приватний виконавець за допомогою Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) направляє в банки вимога на отримання інформації про рахунки боржника;
банки протягом однієї робочої години після отримання вимоги повинні надати інформацію;
виконавець за допомогою АСВП направляє в банки, де відкриті рахунки боржника постанову про арешт коштів;
банки арештовують кошти і повідомляють про це виконавця;
виконавець створює платіжні вимоги на примусове списання коштів і направляє їх банкам;
банки примусово списують кошти з рахунків боржника і перераховують їх на рахунки виконавчої служби;
кошти потрапляють в стягувача боргу.
Нагадаємо
23 березня 2021 Мін'юст видав наказ, згідно з яким з рахунків боржників гроші будуть списуватися автоматично. Раніше виконавці і банки могли примусово стягувати тільки кошти за несплату аліментів. В інших випадках банки блокували рахунки, але для стягнення коштів потрібен був окремий паперовий запит. Зараз вся процедура буде проходити в кілька кліків в онлайн-режимі.
Comments