top of page

Добровольці тероборони зможуть піти на пенсію раніше


Добровольці тероборони зможуть піти на пенсію раніше, про це повідомила Антоніна Торшина, начальниця управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.


21 березня набрали чинності зміни до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Згідно з нововведеннями особи, які входять до складу добровольчих формувань територіальних громад, мають право пенсійного забезпечення, передбаченого для військовослужбовців — учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.


У разі загибелі добровольців тероборони під час виконання завдань для забезпечення оборони України, члени їхніх сімей також отримують право на пенсійне забезпечення, передбачене для членів сімей загиблих військовослужбовців.


Крім цього, особи, які входять в склад добровольчих формувань територіальних громад та беруть безпосередню участь у забезпеченні оборони України, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

51 перегляд0 коментарів

Comments


bottom of page