top of page

НКРЕКП передає повноваження з регулювання діяльності підприємств теплопостачання на місцевий рівень

НКРЕКП передає місцевим органом влади питання встановлення тарифів на теплопостачання

НКРЕКП передає повноваження з регулювання діяльності підприємств теплопостачання з державного на місцевий рівень

Про це інформує пресслужба регулятора.

Відповідно до Програми діяльності Кабінету Міністрів України, схваленої постановою Верховної Ради України від 04.10.2019 №188-IX, одним із напрямів реалізації цілі щодо надання якісних комунальних послуг є передача повноважень з регулювання діяльності підприємств теплопостачання – погодження інвестиційних програм і встановлення тарифів – з державного рівня на рівень місцевих органів влади.

“Кабмін зафіксував свою позицію з цього питання, схваливши проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності підприємств у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення», який було зареєстровано Верховною Радою України 13.10.2020 за № 4215″, – йдеться у повідомленні.


У вказаному проекті Закону, зокрема, передбачена передача повноважень НКРЕКП у сфері теплопостачання, крім регулювання діяльності з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках, на місцевий рівень.

Крім того, до НКРЕКП неодноразово надходили листи та звернення від Мінрегіон, місцевих органів влади, асоціацій та громадських організацій, зокрема, Міжгалузевої асоціації з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго», Асоціація міст України, Об’єднання організацій роботодавців «Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної галузі України» щодо доцільності передачі всіх підприємств теплопостачання на місцевий рівень, що дозволить більш ефективно регулювати підприємства у сфері теплопостачання.

На виконання ініціатив Уряду та підтримуючи відповідні позиції Мінрегіону, місцевих органів влади, асоціацій та громадських організацій Регулятор розробив проект постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання», який був схвалений 9 червня 2021 року на відкритому засіданні.

Проектом, зокрема, передбачається передати всіх ліцензіатів у сфері теплопостачання, що підпадають під регулювання НКРЕКП (крім тих, що провадять господарську діяльність з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках) на місцевий рівень. Таким чином місцеві органи влади будуть встановлювати тарифи і затверджувати плани розвитку для таких ліцензіатів.

Зокрема, передаються 80 ліцензіатів (28 суб’єктів господарювання), що провадять діяльність з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії. Раніше в рамках Реформи децентралізації влади в Україні на місцевий рівень були передані 623 таких ліцензіатів.


При цьому Регулятор здійснюватиме моніторинг та контроль роботи всіх підприємств теплопостачання, в тому числі й тих, регулювання яких відбуватиметься на місцевому рівні, продовжуватиме нормативно-правове забезпечення їх діяльності.

«Якщо було прийняте політичне рішення стосовно повної децентралізації, то ми його будемо виконувати. Регулятор з цього приводу спілкувався з профільним міністерством та Урядом, які однозначно підтримують, просять на наполягають прийняти таке рішення. Більше того, це офіційна позиція Уряду, який вніс до парламенту відповідний законопроект. Також підтримують нас профільні галузеві асоціації. Разом з цим, є підприємства, такі як «Рівнетеплоенерго» та «Черкаситеплокомуненерго» та низка інших, які не підтримують таке рішення. Проте, ми маємо виробити єдиний підхід, адже це рішення концептуальне. Після схвалення проекту постанови у нас буде час протягом близько двох тижнів на обговорення та узгодження позицій», – наголосив Голова Регулятора Валерій Тарасюк під час розгляду цього питання на відкритому засіданні.

317 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page