top of page

Ніхто не уповноважений вручати повістки на блокпостах

Що робити, якщо вам вручають повістку на дорозі

Мобілізація в Україні триває і деякі отримують повістки на блокпостах. Чи це законно, і чи можна відмовитися від їх отримання, розповів адвокат Роман Сімутін на своїй сторінці в мережі Facebook.

Чи можуть вручати повістки на блокпостах? Правозахисник Роман Сімутін повідомив, що ніхто не уповноважений вручати повістки на блокпостах. Вони створюються за наказом військового командування. Але перевірка документів на дорозі – це цілком законно. "А особливий режим вводиться в дію загальним наказом військового командування та військово-цивільної адміністрації (ВДА). Саме цим наказом і надаються повноваження військовим на перевірку документів, поверховий огляд автомобіля. Чому? Оскільки на цьому об'єкті діє особливий режим, який частково обмежує конституційні права та надає законні повноваження згаданим органам влади. Тому вимога пред'явити документ (не передати до рук) для перевірки особи - законна", - зазначив він і додав, що військові не можуть вручати повістку. "Він не є представником військкомату і не має таких повноважень. Ці функції покладені на ТЦК. Ви одразу подумали: так можна ж внести зміни до того наказу й уповноважити! Друзі, ті, хто підписує такі накази, усвідомлюють відповідальність. Бо це вже – зазіхання на територіальну цілісність і виглядатиме як створення окремої республіки в республіці – МАХНОВЩИНА", - зазначив Сімутін.

Що робити, якщо військові вимагають документи

За словами Романа, перевіряти документи може лише військовий чи поліцейський, які, переконавшись у вашій особі, мають побажати гарної дороги та дозволити проїзд.

"А на підставі чого? Яким боком він на блокпосту, навіть якщо чомусь у складі патруля? Перевіряти документи може лише військовий та поліціянт, які, пересвідчившись у вашій особі, повинні побажати гарної дороги та дозволити проїзд: бо не мають права передавати ваші персональні дані третім особам [...] Якщо військовий наполягатиме на передачі йому документів, попросіть у нього наказ про створення блокпоста, де мають бути прописані такі повноваження. Цим ви введете його у ступор, бо йому нічого буде на це відповісти...", - резюмував він. http://pplus.in.ua/

455 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page