top of page

Правила в’їзду до України з-за кордону дещо зміняться

Через розповсюдження нових небезпечних штамів коронавірусу Україна вирішила впровадити нові, більш жорсткі правила перетину кордону.

Новий штам коронавірусу "Дельта" шириться світом і Україна – не виключення. Кілька десятків нових випадків уже зафіксовано у нашій країні, а тому уряд вирішив вжити рішучих заходів, щоб сповільнити розповсюдження небезпечного штаму у нашій країні.


Зараз сезон відпусток і тисячі українців активно їздять на відпочинок за кордон, особливо через те, що минулого року не мали такої можливості. Тому аби уникнути швидкого поширення "Дельти" у нашій країні, Кабінет міністрів посилив правила в’їзду на територію України з-за кордону. Про нові правила перетину державного кордону, що стосуватимуться як громадян України, так і іноземців.

Правила перетину українського кордону

Урядовці внесли зміни до постанови № 1236 про введення обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню коронавірусу. Відповідно до цих змін, що почнуть діяти з 5 серпня 2021 року, в Україні посилено правила в'їзду з-за кордону.

Нові правила перетину кордону України передбачатимуть переваги для вакцинованих. Окрім цього, уряді розмежував правила, що діють для українців та громадян інших країн при перетину кордону України.

Для громадян України перетин державного кордону з будь-якої країни є безперешкодним. Проте порядок перетину кордону при поверненні додому базуватиметься на пред’явленні одного з таких документів:

  • довідки що підтверджує повний курс вакцинації від коронавірусу;

  • довідки 063-про про зроблене перше щеплення від коронавірусу.

Для іноземців перетнути український кордон можна, надавши такі документи:

  • страховий поліс на випадок захворювання на коронавірус;

  • негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (не раніше ніж за 72 години до перетину кордону) або негативний результат експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу (не раніше ніж за 72 години до перетину кордону) або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19.

Якщо таких документів немає, іноземцям потрібно встановити додаток "Вдома" і пройти самоізоляцію в Україні. У разі неможливості використання додатку людина буде перебувати в обсервації.

Іноземці з посвідкою на постійне проживання в Україні можуть безперешкодно перетнути кордон України, маючи документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19.

Якщо вказаних документів немає з будь-яких причин, а негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19 або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону, відсутні, громадяни України та іноземці з посвідкою на постійне проживання в Україні мають встановити додаток "Вдома" та пройти самоізоляцію. Її потрібно буде розпочати через 72 години після перетину українського кордону. До речі, додаток "Вдома" не контролює і не обмежує пересування користувача перші 72 години після перетину кордону. Натомість він контролюватиме самоізоляцію з третьої доби або у разі отримання позитивного результату ПЛР-тесту на COVID-19 або експрес-тестування на визначення антигену коронавірусу.

При цьому усі вакциновані та невакциновані особи, незалежно від громадянства, котрі протягом двох тижнів до дня в'їзду до України перебували на території Росії або Індії понад тиждень, мають на 14 днів піти на самоізоляцію без права її дострокового завершення.

Такий крок пояснив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко – він підкреслив, що новий штам коронавірусу "Дельта" зараз надзвичайно активно поширюється у Європі та Росії.

Також завдяки цим змінам ми зможемо проводити більш якісні епідемічні розслідування у разі виявлення носія", - зазначив голова МОЗ.

Для перетину контрольного пункту в'їзду-виїзду у зоні проведення АТО на сході України за відсутності документу про повну вакцинацію від коронавірусу або довідки 063-О про зроблене перше щеплення (крім осіб віком до 18 років) потрібно буде здати безкоштовний експрес-тест на визначення наявності антигену коронавірусу.

У Міністерстві охорони здоров’я України зазначають, що ПЛР-тести – це нормальний метод контролю, хоч і доволі недешевий як для простого скринінгу. Це вважають обґрунтованим і по приїзду до країни, і через 72 години після перетину кордону.

Незважаючи на видозмінені правила перетину українського кордони, вони все ж не здатні повністю ізолювати новий штам коронавірусу "Дельта" від України. Він уже прийшов до нашої країни і так чи інакше, розповсюджуватиметься. Окрім цього, навіть вакциновані особи можуть передавати "Дельта"-штам та інші штами коронавірусу, бо вакцинація здебільшого вберігає від важкого перебігу COVID-19, але не від захворювання в цілому. Проте оновлені правила в’їзду до України, затверджені Кабміном, дозволять дещо знизити ризики і кількість завезених з-за кордону нових випадків. Це, можливо, трохи спинить нову хвилю коронавірусу, викликану штамом "Дельта".


56 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page