top of page

Рейтинг міст Прозорро. Продажі. Вперше до рейтингу міст потрапив Світловодськ

Вперше до рейтингу міст потрапив Світловодськ і одразу опинився на четвертій сходинці із загальним 1,64 показником (найактивніше здавали майно в оренду через онлайн-аукціони). 8 з 11 аукціонів міста за цей квартал були успішними, а середня конкуренція склала — 1,88.

За даними аналітичного модуля Прозорро.Продажі, очолив рейтинг Енергодар із загальним балом 1,94, якому у порівнянні з першим кварталом вдалося піднятися з 6 на 1 сходинку. У другому кварталі місто оголосило 17 аукціонів, 16 з яких були успішними. Показник конкурентності на торгах становив — 2,06. За результатами успішних аукціонів Енергодар отримуватиме майже 100 тисяч гривень на місяць.

На другому місці Миколаїв з балом 1,70, який дозволив йому піднятися з 12 на 2 сходинку у порівнянні з попереднім кварталом. Середній показник конкуренції — 1,67. У другому кварталі місто оголосило 27 аукціонів, з яких 24 — успішні. Завдяки цьому місто заробляє понад 64 тис грн/міс.

Трійку лідерів у рейтингу другий квартал поспіль замикає Київ із загальним балом 1,69. Місто оголосило 323 аукціони, успішними з яких були 237. Показник конкуренції — 1,96. Загальний дохід, який отримує столиця від здачі в оренду майна за результатами успішних торгів, — майже 3 млн грн/міс.

«Рейтинг міст у цьому кварталі показав, що системою користуються по всій Україні: від Горішніх Плавнів до Сум, від Ужгорода до Світловодська. У порівнянні з першим кварталом ми бачимо, що майже вдвічі більше міст скористалися системою. Завдяки цьому кількість аукціонів теж зросла — з 1,8 тисяч до майже 3 тисяч. При чому не дивлячись на сотні нових організаторів, які лише вчаться працювати з системою рівень конкурентних аукціонів не сильно змінився, у порівнянні з першим кварталом. Ми працюємо над зростання популярності аукціонів з оренди серед бізнесу. Бо оренда приносить десятки мільйонів гривень щомісяця у бюджети міст. І зростання надходжень для нас головний показник, а він завжди прив’язаний до конкурентності та довіри учасників», — зазначив Олексій Соболев, директор ДП «Прозорро.Продажі».

Що ще показав рейтинг міст за II квартал 2021 року?

Вперше до рейтингу міст потрапив Світловодськ і одразу опинився на четвертій сходинці із загальним показником 1,64. 8 з 11 аукціонів міста за цей квартал були успішними, а середня конкуренція склала — 1,88.

Також вперше за весь період формування рейтингу за підсумками 2 кварталу на 15 місці ми бачимо Одесу. З 36 оголошених аукціонів з оренди 30 з них були успішними, а середній показник конкуренції становить 1,27.

У топ-10 у другому кварталі потрапили ще два нові міста — Нетішин та Цумань, які опинилися на 8 і 10 місцях відповідно. Вдалося покращити свої результати Чернівцям (піднялися з 7 на 5 сходинку), Івано-Франківську (з 22 на 6), Горішнім Плавням (з 27 на 7) та Житомиру (з 16 на 9).

Якщо вашого міста немає в рейтингу, це означає, що воно не здає в оренду майно на прозорих аукціонах, або здає неефективно (менше ніж 10 успішних аукціонів за ІI квартал 2021 року).

Нагадаємо, що Законом України «Про оренду державного та комунального майна» запроваджена передача майна в оренду на онлайн аукціонах в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі».

Рейтинг міст формується за наступними критеріями:

  1. Для розрахунку рейтингу відібрано показники, які найбільше показують ефективність проведення аукціонів: % успішних торгів та рівень конкуренції відносно міста-лідера в цьому кварталі. (!!! Ці показники розраховуються у відсотках, щоб великі міста порівнювались з малими однаково).

  2. До рейтингу потрапляють міста, які провели мінімум 10 успішних аукціонів за квартал.

  3. Максимальний показник конкуренції у другому кварталі 2021 року — 2,06 пропозицій на торги, з цим показником порівнювали всі інші міста.

  4. Довідково додали орієнтовний розмір доходу, який отримує місто щомісяця (зазвичай аукціони з оренди проводять строком на 5 років), а також відсоток середнього зростання ціни на аукціоні по місту.

  5. Показник площі, яке здало місто в оренду, не враховується, адже в такому разі великі міста отримували б перевагу і більше балів, оскільки мають багато площ під оренду.

https://prozorro.sale

132 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page