Війна почалася не 24 лютого 2022 і навіть не в 2014, а набагато раніше
24 лютого, виповнюється рівно рік від початку злочинного повномасштабного вторгнення росії в Україну. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яка триває вже багато років.
Рівно рік тому 24 лютого близько 5 ранку за київським часом російські війська вторглися на незалежну і суверенну територію України. Ці 12 місяців для кожного українця були вічністю, а страх і сльози переслідували навіть у найсонячніші дні. Але, попри песимістичні прогнози союзників, гордий і відважний народ України згуртувався в єдиний кулак і впевнено рухається до перемоги, яка обов'язково вже незабаром прийде в наші домівки.
Visit Ukraine згадує хронологію подій найскладнішого року в історії України. Року боротьби, мужності та свободи.
Листопад 2021: підготовка до вторгнення
У листопаді 2021 весь світ спостерігає скупчення російської техніки біля кордонів України. Потім визнання президентом росії незалежності так званих ДНР і ЛНР стають провісниками війни.
Країни-партнери, зокрема США, підтримують Україну та передають дані про можливе вторгнення. При цьому мало хто вірить у наші сили. Усі схиляються до швидкої перемоги "другої армії світу".
Лютий 2022: вторгнення
24 лютого кожен українець запам'ятає на все життя. росія близько 5 ранку завдає ракетних ударів по десятках міст України. А в Луганську область заходить колона ворожої техніки. У країні оголошують воєнний стан.
Загарбник рухається і захоплює території Півночі, Півдня та Сходу. Конотоп, Нова Каховка, Прип'ять стали одними з перших. На Донбасі ворог атакує Волноваху, Маріуполь і Щастя.
У лютому ворог захоплює острів Зміїний, легендарна фраза захисників якого стала одним із гасел цієї війни: "російський військовий корабель - іди на ...".
Також росіяни знищують "Мрію" - найбільший транспортний літак у світі, що базується на аеродромі в Гостомелі.
Українські канали об'єднуються в єдині новини, щоб уникнути паніки та дезінформації громадян.
Наші Збройні сили чинять опір, знищують окупантів і диверсантів. Тривають бої за Київську область і Миколаїв.
Березень 2022: захоплення ЗАЕС і звірства в Бучі
Минає лише кілька днів від початку вторгнення і настає весна. Але вона приносить все гірші звістки. Найбільша атомна електростанція Європи, Запорізька АЕС в Енергодарі, всупереч мужнім протестам цивільного населення, захоплена військовими росії. Херсонська область окупована, Маріуполь опиняється в блокаді, пізніше росія скидає авіабомбу прямо на маріупольський драмтеатр, де ховалися цивільні.
ЗСУ звільняють Ірпінь і Бучу, які пробули під окупацією близько місяця. І за цей час там відбулися одні з найстрашніших масових убивств цивільного населення, що вражають світ своєю жорстокістю.
Квітень 2022: "Азовсталь" у котлі та знищення "Москви"
У квітні захисників Маріуполя оточують на заводі "Азовсталь". Ворог же продовжує терор мирного населення, і завдає ракетних ударів по залізничному вокзалу Краматорська, де загинула 61 людина.
Але мир з Україною: до нас приїжджають президент Польщі Анджей Дуда, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн та інші представники з-за кордону. Серед них і прем'єр Великої Британії Борис Джонсон, який так полюбився українському народу.
Куму путіна, медведчуку, не вдається втекти за кордон. Його ловлять, а через деякий час міняють на полонених українських героїв "Азовсталі".
Неабияк підняло наш дух знищення крейсера "Москва", який баражував поблизу острова Зміїний. Це був не лише удар по судну, а й по амбіціям диктатора рф.
Травень 2022: Ленд-ліз і взяття в полон героїв "Азовсталі"
У травні президент США Джо Байден підписує вперше з часів Другої світової війни закон про ленд-ліз. Що означає забезпечення нашої країни боєприпасами, технікою та продовольством.
Перемога на Євробаченні в Турині дістається Україні. Зі сцени Kalush Orchestra звертає увагу всього світу на захисників Маріуполя, які майже 2 місяці перебувають на "Азовсталі".
20 травня стає відомо, що захисники "Азовсталі" за наказом військового керівництва здаються в полон для збереження життя.
Червень 2022: кандидатство до ЄС і часткове повернення захисників "Азовсталі"
Ще одну сходинку на зустріч до Заходу пройдено в червні. Україні схвалюють надання статусу кандидата на членство в ЄС.
Пізніше, 29 числа, відбувається найбільший обмін полоненими, у рамках якого повертають 144 людини, зокрема 95 захисників з "Азовсталі", включно з офіцерським складом.
Можливо, ми б і не хотіли створювати стільки мемів, але росія постійно дає привід. Так, тікаючи з острова Зміїний, окупанти назвали це "жестом доброї волі". Але тільки забули згадати, що ЗСУ протягом довгого періоду накривали їхні позиції щільним вогнем.
Липень 2022: "зернова угода" і трагедія в Оленівці
У липні нарешті вдається підписати угоду щодо експорту зерна з України задля уникнення штучного світового голоду, який поступово створювала росія, блокуючи наші порти.
Також цього місяця на озброєння ЗСУ починає надходити наступальна західна зброя. Наприклад, завдяки HIMARS українська армія знищує, станом на 25 липня, 50 складів із боєприпасами ворога. Тим самим знижуючи інтенсивність обстрілів української території. Деякі експерти вважають, що саме з постачання цієї зброї починається переломний момент у війні.
Однак наприкінці місяця всіх приголомшує жахлива новина: росія підступно обстріляла колонію в Оленівці, де утримувала полонених з "Азовсталі". Загинули 53 українських військових.
Серпень 2022: росіяни видихаються і відбуваються перші "хлопки" в Криму
Спекотний серпень став першим місяцем війни, коли росіянам не вдалося захопити жодного великого населеного пункту чи міста. Бої відбуваються на сході, а також між Херсоном і Миколаєвом
Тим часом деякі жителі рф заявляють про небажання їхати з Кримського півострова, адже там "так класно і так звикли". Але довелося, адже військові об'єкти росіян на незаконно захопленому півострові чомусь стали виглядати як "хлопок".
У серпні пройшов і космічний шопінг, коли збираючи на "Байрактари", українці придбали цілий супутник.
Вересень 2022: звільнення Харківської області та мобілізація до рф
У перший місяць осені розпочався довгоочікуваний наступ ЗСУ. Українські військові звільнили майже всю окуповану частину Харківської області, серед якої міста Балаклія, Ізюм та Куп'янськ.
Підрахувавши своїх солдатів, країна-агресор зрозуміла, що кудись "поділися" 55 тисяч орків і путін оголосив "часткову мобілізацію".
Також цього місяця фіксувалося просування окупантів у бік Бахмута та Соледара. Саме тут почалися одні з найзапекліших боїв у цій війні.
Жовтень 2022: падіння Кримського мосту та перші блекаути
Із радісного в жовтні - визволення Лиману та частини Бериславського району Херсонщини. Ще більше щастя додалося вранці 8 жовтня, коли від вибуху "впав" Керченський міст, який росія незаконно збудувала після окупації Криму.
Пізніше в Україні починаються блекаути. Агресор активно реалізує свій план зі знищення енергетичної інфраструктури України, і станом на жовтень було пошкоджено до 40% енергосистеми країни. Тепер окупанти використовують не лише ракети, а й дрони-камікадзе.
Листопад 2022: визволення правобережжя Херсонської області, в тому числі міста Херсон
11 листопада нарешті лунає довгоочікувана звістка: звільнено частину Херсонщини на правому березі Дніпра. Мешканці зустрічають солдатів, плачуть і радіють, а з ними і вся Україна.
На той час ЗСУ змогли звільнити вже половину захоплених з 24 лютого територій, що становить майже 78 тисяч квадратних кілометрів.
Грудень 2022: рф посилює ракетні атаки, а Зеленський уперше з початку війни здійснює візит за кордон
У грудні на Сході, особливо в околицях Бахмута, тривають запеклі бої. росія здійснює масовані ракетні обстріли по всій Україні. Приміром, за один раз випускає 76 ракет, 60 з яких збиває наша протиповітряна оборона.
У грудні президент України Володимир Зеленський уперше від початку повномасштабного вторгнення залишає межі України для поїздки до США та зустрічі з американським лідером Джо Байденом.
Також в Україні вводять у дію рішення РНБО щодо релігійних організацій із центрами впливу в росії, йдеться про структури московського патріархату. Силовики проводять численні обшуки, в рамках яких знаходять докази співпраці деяких представників МП зі спецслужбами рф.
Січень 2023: потужна атака дронів на Новий рік і довгоочікувані танки для України
Новий рік в Україні розпочався з повітряної тривоги й атаки дронів-камікадзе різними містами країни, зокрема Києвом. Після курантів і до самого ранку Повітряні сили збили близько 45 дронів.
Через два тижні Британія оголошує про рішення передати Україні свої танки Challenger 2. Лондон стає першим із союзників, хто наважується на постачання важких танків Києву. Слідом за Британією про постачання танків оголошує США, Польща, Німеччина та інші. Серед союзників формується танкова коаліція, до якої входить низка європейських країн.
Водночас на Донбасі тривають запеклі бої, ворог почав активний наступ на Соледар, Бахмут, Кремінну та Сватове.
Лютий 2023: масштабний обмін полоненими та секретний візит Байдена до Києва
У лютому обміняли та повернули додому 100 українських військовослужбовців.
Також напередодні річниці війни американський президент Джо Байден здійснює надсекретний візит до Києва, яким ще раз демонструє безпрецедентну підтримку України.
Під час візиту лідер США оголошує про новий пакет військової допомоги в розмірі 450 мільйонів доларів.
Крім того, президент України анонсує внесення резолюції на підтримку миру в Україні на розгляд Генасамблеї ООН.
Це був шлях завдовжки в рік - від відчаю і розгубленості до гордості та безкомпромісної віри в нашу перемогу. 12 місяців сліз, втрат і надії. 365 днів опору і боротьби. Україну підтримує весь світ, на нашому боці політичні лідери та лідери думок. Ми не знаємо, коли закінчиться війна, але впевнені, що правда за нами.
Разом до Перемоги!
Слава Україні!
Kommentare