top of page

СБУ викрила мера на вимаганні хабарів за «прискорену» процедуру приватизації землі

21 липня, СБУ затримала одного з міських голів на Кіровоградщині під час отримання хабаря. Зазначається, що за різні суми він “гарантував” сприяння у безперешкодній передачі у приватну власність комунальної землі.

СБУ викрила на корупції одного з міських голів у Кіровоградській області. Посадовець налагодив схему одержання хабарів за нестворення штучних перешкод під час приватизації землі.

Для приховування протиправної діяльності мер «пропонував» перераховувати гроші на підконтрольну комерційну структуру.

За попередніми даними слідства, посадовець організував механізм отримання неправомірної вигоди від місцевих жителів, у тому числі підприємців. За різні суми він «гарантував» сприяння у безперешкодній передачі у приватну власність землі комунальної власності для ведення господарської діяльності.

Правоохоронці затримали міського голову на робочому місці після перерахування чергового хабара. Раніше було задокументовано факт отримання посадовцем першої частини неправомірної вигоди.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України тривають невідкладні слідчі дії для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до оборудок.

Вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання міри запобіжного заходу.

Операцію із викриття правопорушення проводили співробітники Управління СБУ в Кіровоградській області спільно зі слідчими обласного управління Національної поліції та за процесуального керівництва Кіровоградської обласної прокуратури, про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Правоохоронці вказують, що міський голова пропонував перераховувати гроші на підконтрольну фірми, аби приховати факт отримання грошей.

За даними поліції, чоловіка затримали в його службовому кабінеті, коли підприємець приніс йому чек про переведення грошей на вказаний рахунок. Загальна сума хабаря протягом травня-липня 2021 року склала 30 000 гривень.


За інформацією голови ГО “Центральноукраїнський антикорупційний офіс” Андрія Лавруся, затриманим виявився голова Бобринецької громади Леонід Кравченко.

345 переглядів0 коментарів

コメント


bottom of page