top of page

У Кременчуцькому водосховищі виявлено заражену рибу

У Дніпрі виявили рибу, заражену величезними паразитами.

У Кременчуцькому водосховищі на Дніпрі, в районі центрального пляжу села Благодатне Черкаської області було виявлено рибу, заражену хробаками-паразитами. Схожа ситуація спостерігається також у районі села Чехівка.

Про це повідомляє Черкаський рибоохоронний патруль. Як ідеться в повідомленні відомства, іхтіологи, зокрема, зафіксували загибель ляща, а також нетипове плавання риби "боком і на спині" – ознаку зараження.

Уточнюється, що причина захворювання – черв'як-ремінець, або солітер. Це довгий білий черв'як, який мешкає в черевній порожнині риби. У процесі росту солітер пошкоджує плавальний міхур, внаслідок чого риба плаває на поверхні водойми і не може зануритися на глибину. Найчастіше від цього паразита страждають лящ, краснопірка, густера, щука, короп, сазан, окунь.

Чи можна вживати заражену рибу


Навіть усунувши дорослого паразита з риби, не можна уникнути ризику заразитися солітером, оскільки його личинки досить стійкі до зовнішнього впливу. Яйця цього хробака можуть залишатися в рибі навіть після того, як її випотрошили. Щоб паразит загинув, рибу слід смажити або варити при температурі 55 градусів. Також можна заморозити її на десять або більше годин.

Яка риба найнебезпечніша


В'ялена, суха, копчена та сира риба, яка не пройшла термічну обробку, може містити живих паразитів. Таку рибу вживати не слід.

Якщо на поверхні води ви побачили рибу, її потрібно зловити й викинути, щоб знизити ризик зараження інших мешканців водоймища та птахів, підкреслили в рибоохоронному патрулі.

179 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page