top of page

У Кременчуці пройшли слухання щодо будівництва нового НПЗ

Мешканці Кременчука і сусідніх міст через маніпуляції місцевих чиновників, які лобіюють це питання для конкретних бізнесменів з оточення Януковича, не розуміють, які негативні та руйнівні матиме наслідки для довкілля, екології та їхнього здоров'я будівництво нового Нафтопереробного заводу.

Міська влада Кременчука спочатку хотіла скрити сам факт, що у Кременчуцькій громаді планується будівництво нового НПЗ, але через витік інформації прийшлося поспішно проводити громадське слухання.

Тож, 21 липня 2023 року у Кременчуці відбулося громадське слухання, на якому обговорювали проєкт містобудівної документації щодо внесення змін до детального плану території, розташованої в Північному промвузлі Кременчука, де планують будувати новий НПЗ.

Проєкт представляли головна архітекторка Кременчука Олександра Волощенко, архітектор Сергій Сазонов, інженерка з охорони навколишнього середовища ТОВ НТЦ «Промекологія» Віра Поліщук.

Спершу Олександа Волощенко коротко розповіла про передбачений проєкт та зміну планувальної структури забудови території загальною площею 8,5769 га. Також додала що, на території Північного промвузла формують перспективну зону розміщення виробництва заводу для переробки вуглеводневої сировини. Потім слухали інженерку Віру Поліщук, яка зазначила, що вони розробляють стратегічну екологічну оцінку даному об’єкту (СЕО). Взагалі презентація вийшла невдалою та сирою, багато помилок та неточностей. На що присутній на зборах Геннадій Тертичний, голова правління ГО "Екорух "Зелена планета", зауважив: "Це ганьба, а не підготовка".

Стало зрозумілим, що для нового НПЗ використовуватимуть три земельні ділянки. Одній з яких змінюють цільове призначення – адже її колись виділяли під Індустріальний парк, натомість там так нічого і не побудували.


Замовник даного плану – Кременчуцька міська рада. Інвестор детального плану – ТОВ «Алма Оіл Груп». Коли голова зборів та секретар міської ради Юрій Гриценко оголосив про можливість доповіді, слово взяв громадський діяч - Геннадій Тертичний.

Геннадій Тертичний лише один з Кременчуцької громади, яка була присутня на зборах, висловився ПРОТИ будівництва НПЗ.

"Я ПРОТИ будівництва нового НПЗ !

"Фірмі ТОВ Алма Оіл Груп, якій лише декілька років, міська влада Кременчука дає зелене світло на будівництво Нафтопереробного заводу на території Північного промвузла.

Невідомо звідки вона взагалі взялася ця фірма, походження її капіталу, хто її справжній беніфіціар?

Це дуже серйозне питання і те, що цьому товариству влада всіляко допомагає, а не перешкоджає, як у нас показує практика, вже насторожує!"

"Я ніде не знайшов інформацію, висновки екологічних служб, який вплив матиме цей завод на довкілля і екологію Кременчука?

Навіть депутатська комісія з питань екології ПРОМОВЧАЛА про цей потужний проєкт, який при всіх можливих варіантах будівництва і роботи, матиме негативний вплив на екологію нашої громади і сусідніх міст.

Кременчук за останні 10 років вже майже ОБЛИСІВ, навіть у парках та скверах поменшало дерев, про який новий завод НПЗ може йти мова, тим більше ворог нам щодня влаштовує не тільки геноцид, а й екоцид?!

Після війни Кременчуцький НПЗ, який належить Міністерству оборони, я гадаю, буде відновлено і модернізовано, то ж навіщо кременчуцькій громаді ще одний НПЗ, який буде знищувати екологію?!"

"Побудуйте краще завод з виробництва Дронів", - у кінці додав до свого виступу Геннадій Тертичний, громадський діяч.

Після закінчення невдалої презентації проєкту учасники громадських слухань абсолютною більшістю голосів підтримали внесення змін до детального плану території, розташованої у Північному промвузлі Кременчука. Серед присутніх лише 15 проголосували проти, 5 утрималися, та 254 людини підтримали прийняття змін. Було трохи дивно, що громадяни так просто підтримали будівництво ще одного НПЗ.

Тертичний піднявся і зауважив, що ймовірно, усі присутні – славнозвісна "фіолетова сітка", бо за годину до зборів у залі посадили підсадних людей, робітників комунальних підприємств/організацій, чиновників.

549 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page