top of page

Хірургічні операції лапароскопічним способом в Світловодській ЦРЛ


Всім відомо, що при проведенні відкритого хірургічного втручання лікар робить великий розріз тканин тіла, який забезпечує доступ до органів, на яких виконується операція. Лапароскопічна методика операцій виключає необхідність таких розрізів – лікар може бачити органи зсередини тіла за допомогою лапароскопа через проколи від 5,0 до 10,0 мм. У хворих мінімальна травматизація, наявний косметичний ефект, мінімальне відчуття болю, рання реабілітація і повернення до праці. Тепер таку можливість мають лікарі-хірурги Світловодської ЦРЛ.

Протягом минулого року одним з пріоритетних завдань адміністрації КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР була підготовка до проведення ендоскопічних операцій. Лапароскопічна стійкаKARLSTORZ, виробництво Німеччина, придбана за рахунок коштів місцевого бюджету розвитку, та операційна потребували дооснащення згідно вимог, а медичний персонал – навчання з отриманням сертифікатів. Протягом минулого року придбано багатофункціональний операційний стіл, горизонтальний стерилізатор для інструментів Vakuklav, встановлена система подачі вуглекислоти для інсуфлятора, лікарі-хірурги пройшли курсову підготовку в м. Тернопіль. І нарешті успішно проведено перші операції з видалення жовчного міхура. Цей метод оперативного втручання значно скорочує термін перебування в лікарні, полегшує післяопераційний стан пацієнтів та роботу лікарів.

Лапароскопічна стійка надає можливість виконувати операції і лікарям інших спеціальностей, тому в цьому році інші лікарі пройдуть навчання. Плануємо також проводити гінекологічні операції.


Настав довгоочікуваний момент, коли при наявності медичних показань до проведення ендоскопічної операції, мешканцям нашої громади не треба їхати в м. Кременчук або м. Олександрію. Достатньо звернутися до сімейного лікаря, лікаря-хірурга поліклініки та отримати електронне направлення на госпіталізацію у відділення хірургічного профілю КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР. Медична допомога буде надана швидко і якісно.

Завідувач відділення хірургічного профілю

КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР Володимир ТИНОВЕЦЬ

136 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page