top of page

Чому калію йодид не рекомендовано вживати людям 40+?


Після 40 років щитоподібна залоза майже не накопичує радіоактивний йод, отже прийом калію йодиду може завдати більше шкоди, ніж користі.

Варто пам’ятати, що калію йодид захищає лише щитоподібну залозу і не може захистити інші органи.

Чому саме калію йодид?

У разі аварії на ядерних установках атомної станції може відбутися викид радіоізотопів йоду, цезію, стронцію та інших радіонуклідів. В результаті викиду може утворитися радіаційна хмара, яка по своїй протяжності може забруднювати ґрунт, поверхні, їжу та воду. Крім того, опади з хмари можуть осідати на шкірі та одязі людини. Так виникає зовнішнє опромінення, а при споживанні забруднених харчових продуктів – внутрішнє. Значна частина викидів містить радіоактивний йод, або так звані радіоактивні ізотопи йоду («поганий йод»). Якщо не вживати заходів захисту, то в такому разі радіоактивний йод дуже легко і швидко поглинається щитоподібною залозою (особливо у дітей) і може призвести до її захворювань.

Значний ризик для здоров’я має внутрішнє опромінення, – коли радіоізотопи потрапляють в організм людини через вдихання повітря чи споживання забруднених продуктів.

У МОЗ повідомили, що зменшити негативний вплив радіоактивного йоду на щитоподібну залозу, допомагає калій йодид. Такий захід називають йодною профілактикою. Після прийому препарату відбувається блокування щитоподібної залози, що перешкоджає накопиченню в ній радіоізотопів йоду.

Йодна профілактика у випадках реальної загрози радіаційного зараження здійснюється лише після ОФІЦІЙНОГО ОПОВІЩЕННЯ в засобах масової інформації.


КАЛІЮ ЙОДИД приймається за схемою:


- діти від 2 до 6 років – 65 мг 1⁄2 таблетки;


- діти від 7 до 11 років 65 мг 1 таблетка;


- діти від 12 років і дорослі до 40 років 125 мг 1 таблетка.


Прийом препарату є максимально ефективним протягом 6 годин після виникнення радіаційного забруднення.

1 505 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page