top of page

Що відомо про ТЦ “Амстор” у Кременчуці


Зруйнований росіянами ТЦ “Амстор” у Кременчуці — один з найпопулярніших торгових центрів міста. У ньому працювали єдині в місті Comfy, “Будинок іграшок”, Brocard, Intertop та інші великі українські ритейлери, які часто відвідували місцеві жителі.

27 червня російські війська обстріляли центр Кременчука на Полтавщині, в результаті чого згорів місцевий торговий центр “Амстор”. Від пожежі, за даними ДСНС, загинуло 18 людей, поранено 59. Пошук десятків зниклих безвісти триває досі.

Відео з моментом влучання російських ракет по торговельному центру "Амстор" у Кременчуці 27 червня. Загальна площа кременчуцького “Амстору” становила 11 000 кв. м, в ньому працювали чотири десятки магазинів різних форматів. За оцінкою експертів вартість подібного ТЦ може становити $15—20 млн. А якщо рахувати з магазинами, то не менше $50 млн. Це був не новий об'єкт, а побудований на початку двохтисячних років, для цього у кременчужан при підтримці міської влади і депутатів "відібрали" та знищили їх улюблений парк, зрубали тисячі дерев, які були висадженні для підтримки екології, бо поруч знаходиться завод Дормаш. Ціле поле знищених дерев закатали у асфальт і зробили величезну парковку, більшу за стадіон. Чому “Амстор” працював під час повітряної тривоги? Мер Кременчука Віталій Малецький, стверджує, що так вирішила адміністрація ТЦ. Директор Urban Smart Solutions Ємець не коментує цю інформацію, оскільки зараз, за його словами, тривають зовнішнє та внутрішнє слідства.

Компанія, що управляє “Амстором”, належить одному з найбагатших українців Вадиму Новинському. Він — партнер з холдингу “Метінвест” найбагатшого українця Ріната Ахметова. Кременчуцький “Амстор” — один з 10 торгових центрів під управлінням Urban Smart Solutions. Вони розташовані в Донецькій, Запорізькій, Полтавській та Дніпропетровській областях. Заснував мережу у 2002 році донецький бізнесмен Володимир Вагоровський. У 2009-му 70% “Амстору” купив Новинський. В результаті корпоративного конфлікту, який виник у 2014 році, бізнесмен став єдиним власником “Амсторів”. На місці однойменних супермаркетів, що були в торгових центрах, почали відкриватися магазини “Сільпо”.

У 2019-му господарчій суд Дніпропетровської області визнав банкрутом компанію — власника “Амстору” та відкрив ліквідаційну процедуру. Згідно судових матеріалів, обсяг вимог до боржника склав 2,33 млрд грн, а обʼєм активів — 26,3 млн грн. Зокрема, державному “Укрексімбанку” компанія заборгувала 1,15 млрд грн.

У 2020 році “Укрексімбанк” через Prozorro продав “Амстори” за 456 млн грн компанії Ігоря Мазепи, засновника та СЕО Concorde Capital. Стартова ціна складала 283,5 млн грн. У 2021 році вона знову передала “Амстор” в управління структурою Новинського. https://kop.net.ua/

1 637 переглядів0 коментарів

Comentários


bottom of page