top of page

У МОН запропонували зробити християнську етику обов'язкової в школі.


Міністерство освіти і науки (МОН) запропонувало перетворити "курси" морального спрямування "Основи християнської етики" або "Біблійна історія та християнська етика" з факультативу на постійну дисципліну в школі. А за освоєння предмета - ставити учням оцінки, які вносити і в табель.

Щодо таких змін до типової освітню програму для 5-9 класів чиновники запустили громадське обговорення і дали батькам два тижні, щоб визначитися. Думки людей розділилися.

Зокрема, суперечки щодо новацій йдуть в соціальних мережах: одні схвалюють, інші обурюються, а деякі посилаються на Конституцію, підкреслюючи, що церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви.Християнська етика та біблійна історія можуть стати обов'язковими в шкільній програмі У Міністерстві освіти і науки переконані, що релігійні дисципліни можна викладати в школах світської держави.

За словами чиновників, курси морального спрямування - це не про релігію, хоча вони і повністю на неї спираються. Чи не стосується останнім курсу з етики взаємовідносин в сім'ї або спілкування між підлітками. "Там вивчаються саме етичні питання, можна сказати, вони перевірені роками, десятиліттями, століттями, тисячоліттями. У нас був курс, який теж вивчався за бажанням батьків, називався мусульманська етика", - пояснили в міністерстві.

Повідомляє:twnews

5 переглядів0 коментарів

留言


bottom of page