top of page

Константинівський вугільний кар’єр.


Епідемії, економічна криза або зміна екології залишають після себе закинутими цілі міста, підприємства та велетенські машини, які використовували люди.

Константинівський вугільний кар’єр почали експлуатувати в 1987 році. В кращі часи в ньому добували більше 1 млн тонн бурого вугілля на рік. Це наймолодший кар’єр підприємства “Александрияуголь”, в яке входило три шахти та сім вугільних розрізів. Після розвалу Радянського союзу на підприємстві були не найкращі часи. На початку 2000-х років працювали лише два розрізи, а кількість персоналу було скорочено з 15,000 до 6,000 людей.

У 2008 робота на кар’єрі зупинилась повністю. Корупція та світова криза загнали підприємство в скрутне положення та високі борги перед державою. Через борги відрізали постачання електроенергії, зупинились машини та насоси – кар’єр швидко почало затоплювати підземними водами. Машини лишились законсервованими та не було чіткого розуміння, що робити далі з цими велетенськими екскаваторами. Одна з машин це 16-ковшовий роторний екскаватор ЭРШРД-5250, маса якого 4100 т, а висота больш ніж 30 метрів. Його зробили на Українському заводі Азовмаш, а потім протягом майже 3 років перевозили деталі та збирали на місці в кар’єрі. Зрозуміло, що швидко розібрати та перевезти цей екскаватор в інше місце неможливо.63 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page