top of page

Незабаром українські водії зможуть штрафувати один одного за допомогою додатка.


Скоро водії зможуть штрафувати один одного. Якщо хтось лихачить на дорозі, порушує правила, інші учасники дорожнього руху зможуть записати порушення на відео за допомогою мобільного і відправити в поліцію. Це можна буде зробити завдяки додатку, яке поки що умовно називають «Поліцейський в смартфоні».

Додаток вже працює в тестовому режимі. Розробники вважають, що подібне нововведення може допомогти навести порядок на дорогах як доповнення до камер відеофіксації порушень водіями правил дорожнього руху (ПДР).

Суть нововведення в тому, що спеціальне мобільний додаток перетворює смартфон водія в смарт-відеореєстратор. Використовуючи додаток, водій може легко зберегти маневри порушника, свідком яких він став на дорозі, і переслати це відео в поліцію. Як розповів нам засновник стартапу Олексій Афонін, влітку 2020 го додаток було запущено в тестовій версії. За цей час його скачало близько 16 тис. Користувачів. "Щоденні подачі відео з усіх кінців України дозволили сформувати базу порушень, яка конкурує з офіційною базою Національної поліції України, - говорить Олексій Афонін. - Для поліції будь-якої держави немає шансів конкурувати з краудсорсінговой системою, коли тисячі водіїв контролюють буквально всі ділянки доріг. Ніякі бюджети на камери і кількість поліцейських не зможуть зрівнятися з ефективністю роботи сучасних IT-рішень ". Підкреслимо, що запуск такої системи не варто держбюджету ні копійки. Водії завантажують додаток на свої смартфони, і в прямому сенсі за один день всі дороги країни ефективно контролюються самими водіями.

Повідомляє:"Сегодня"


296 переглядів0 коментарів

Comentários


bottom of page