![](https://static.wixstatic.com/media/2dd6d8_a965e3c449194a27a9b35a6e3538d1ad~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_85,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/2dd6d8_a965e3c449194a27a9b35a6e3538d1ad~mv2.jpg)
"Хутір Надія" - державний музей-заповідник І.Тобілевича (І.Карпенка Карого) розташований поблизу села Миколаївка, в 25-ти км від Кіровограда.
Заповідник є однією з визначних історико-культурних пам'яток України - садиба потопає в зелені дубів, осокорів, ясенів і тополь, є невеликий ставок, а більше ста років тому на тому місці, де тепер шумлять дерева і цвіте фруктовий сад, була голий степ.
Садиба була закладена в 1871 р батьком драматурга К. Тобілевичем і названа ім'ям його дружини - Надії Тарковської. Багато років це місце було творчою лабораторією драматурга - тут були написані такі твори, як "Сто тисяч", "Хазяїн", історична драма "Сава Чалий" і ще близько одинадцяти творів. У заповіднику-музеї експонується близько двох тисяч предметів, значна частина з яких передана сім'єю Тобілевичів - Тарковських.
З того часу збереглися будинок сім'ї, парк зі ставком, флігелі і старий чумацький колодязь. Починаючи з 1972 року (125-річчя від дня народження Івана Тобілевича) тут проходить театральний фестиваль «Вересневі самоцвіти», який з 1990 року вважається всеукраїнським. Участь в ньому беруть найвидатніші українські письменники і діячі театру.