top of page

У платіжках українців з'явиться нова стаття витрат – абонплата за комунальні послуги.У платіжках українців з'явиться нова стаття витрат – абонплата за комунальні послуги. Відповідний закон №4383 ухвалила напередодні Верховна Рада.

Кого торкнеться нововведення і як зміняться суми в платіжках, розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" експерт з питань ЖКГ Олег Голубенко. За його словами, зміну тарифів насамперед відчують мешканці будинків, де немає ОСББ.

"Це стосується того випадку, коли є прямі договори на постачання послуги, наприклад, водопостачання чи водовідведення, з квартирами, і в утримання будинку і прибудинкової території не закладено тариф на утримання цих мереж всередині будинку. ОСББ, як правило, закладає безпосередньо вартість послуг з утримання мереж у складову тарифу на утримання будинку та прибудинкової території. ЖЕКи, як правило, не закладають", - пояснив він.

За словами експерта, загальна сума платежів за утримання будинку та прибудинкової території не повинна збільшуватись, оскільки в платіжці просто окремо виділять різні статті витрат. Проте в українських реаліях можливе подорожчання "комуналки".

"Платіжка має бути одна, просто в ній повинно бути чітко розподілено, куди йдуть кошти. Це було б правильно. Але, як показує досвід, введення абонентської плати не зменшить вартість утримання будинку та прибудинкової території, а просто ще додасть. А мало б просто в рамках наявного перерозподілитися", - розповів Голубенко.


932 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page