top of page

Що насправді відбувається в найбільш "незараженому" регіоні. Ексклюзив від OBOZREVATEL

Кіровоградська область одна з небагатьох, де реєструють порівняно дуже мало випадків зараження коронавірусом. Однак ситуація в лікарнях і поліклініках тут мало чим відрізняється від інших регіонів.

Інша річ, що в області роблять мало тестів, чекати їх результатів доводиться кілька днів. А самі дані тестів викликають сумніви. До того ж лікарні забиті пацієнтами із запаленнями легень. Про це повідомляє Obozrevatel

Так, 11 грудня тут захворіли всього 177 осіб. А семеро померлих становлять майже 4% від кількості захворілих. І це велика цифра навіть для всієї України, адже офіційно стверджується, що рівень смертності в нас менш ніж 2%.


Насправді все не так просто. За словами волонтерки з Кропивницького Інни Ковпак, їх самих дивує така маленька кількість виявлених випадків коронавірусу.

"Бувало, коли вранці здають ПЛР-тест в одній лабораторії та отримують негативний результат. І цього ж дня здають ще раз тест після обіду в іншій лабораторії, і результат уже позитивний. Це дуже дивно", – розповідає OBOZREVATEL Інна.

До того ж, за словами волонтерки, в лікарнях дуже багато людей із запаленням легень, не підтвердженим тестом на коронавірус.

"У чому причина, важко сказати. Можливо, роблять неправильний забір матеріалу. Також наш глава лабораторного центру стверджує, що результати тесту в них готові через дві години. Однак це неправда. Висновків чекають по 3-4 дні. Він радить у таких випадках телефонувати йому, але слухавку не бере. Замкнуте коло", – розповідає Ковпак.


Крім того, багато жителів області лікуються самі вдома або під наглядом сімейного лікаря. Тести далеко не всі здають, просто сидять вдома. Через те, що результати тестів затримуються, померлим не завжди в довідці про смерть пишуть діагноз "коронавірус". Унаслідок люди вмирають від тромбу, легеневої недостатності, ускладнень цукрового діабету тощо.

Медиків не вистачає, залишилися лише найстійкіші

У Кропивницькому є проблема і з викликом швидкої допомоги, яка приїжджає через раз.

Водночас у Кропивницькому, як і у всій Кіровоградській області, не вистачає ні лікарів, ні медичного персоналу. Всі, хто хотів, звільнилися вже навесні та влітку. Залишилися найстійкіші. Але їх катастрофічно не вистачає. Часто навіть передачу нікому віднести до хворого.

Медикам області за останній місяць зарплату затримали на три тижні. "Аванс видали, а зарплату затримали. Добре, що в Кропивницькому лікарі й медперсонал отримують муніципальні надбавки, хоч змогли протриматися", – каже волонтерка.

Багато лікарів самі заражаються і хворіють. Так, ще навесні у двох опорних лікарнях Кропивницького перехворіли 200 осіб персоналу. Два лікарі, брати – один зі швидкої, другий із дитячої інфекційної – померли.

Тоді медики не мали ніяких засобів захисту. Та й зараз їм не вистачає цього. "Я знаю, що в обласній лікарні люди шиють захисні халати з одноразових хірургічних простирадл самі. Там до захисту підходять відповідально і роблять, що можуть. Вони навіть зробили в приймальному відділенні душову, тому що через приймач ходять різні люди, легко можуть занести вірус. Водночас на складах лежить понад тисячу захисних костюмів, які закуповувалися, можливо, за бюджетні гроші, і які нікуди не годяться. У них влітку занадто жарко, а взимку дуже холодно.

Найважча ситуація зараз в області у сімейних лікарів. До них щодня під дверима шикуються десятки, а то і сотні хворих.


Важка ситуація в районах. Там у кращому разі по два кисневих концентратори по 10 літрів на відділення. Тому важких хворих з області намагаються доправляти в Кропивницький, тут хоч щось є.


83 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page