top of page

Верховна Рада ухвалила закон про дистанційну роботу.


Верховна Рада ухвалила зміни до закону про працю, які регулюватимуть дистанційну та надомну роботу. За законопроєкт №4051 проголосували 322 народні депутати.

Зокрема, депутати вирішили розділити поняття дистанційної та надомної роботи, які тепер матимуть різне законодавче визначення.

Так, під час дистанційної роботи працівник може самостійно обирати власне робоче місце та персонально відповідатиме за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на ньому.

До того ж на дистанційній роботі працівники розподіляють робочий час на свій розсуд і на них не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку (якщо у трудовому договорі не передбачено інше). Проте загальна тривалість робочого часу не може перевищувати визначених норм.

При цьому дистанційну роботу можна буде поєднувати з роботою в офісі чи на підприємстві. Як саме ㅡ визначатимуть у трудовому договорі про дистанційну роботу.

Водночас надомна робота передбачає роботу на фіксованому робочому місці. Змінити його можна буде з незалежних від працівника причин, завчасно повідомивши про це за три дні власника або уповноважений ним орган.

Під час надомної роботи на працівників поширюється загальний режим роботи підприємства, установи та організації.

Повідомляє:hromadske

146 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page